Gratulacje dla Martyny

Niedawno minął tydzień od kiedy skończyła się II Edycja Kuźni Liderów Regionu. 

Dowiedziałam się o tym projekcie od pani Grzybowskiej i szczerze wątpiłam, że się dostanę.

Kiedy jednak minęły etapy kwalifikacji i dostałam maila o tym, że jestem w grupie tych wspaniałych osób zaczęłam się bać. Bałam się nowych znajomości, że moje pomysły będą źle odebrane... Było tego mnóstwo. Dokładnie – było.  Na projekcie społecznym poznałam ogrom cudownych młodych ludzi, których łączy wspólna idea.

Pierwszy etap odbywał się zdalnie były to wykłady i szkolenia między innymi z podstaw ekonomii,  wystąpień publicznych, debaty i autoprezentacji.  Drugi etap dotyczył projektu społecznego i jednego szkolenia z fundraisingu prowadzonego przez Fundację Skarbowości.  Współpracowaliśmy tam z Stowarzyszeniem Wędka oraz Fundacją Pro Omnis.

Poznałam wiele ważnych społecznie ludzi, których imion i nazwisk nie znacie, ponieważ oni SĄ – są przy ludziach którzy ich potrzebują, a nie na okładkach gazet.  Projekt bardzo wiele mi ofiarował – większą wrażliwość społeczną, nowe znajomości, stała współpracę z organizacjami oraz nadzieję, że możemy coś zmienić w naszym świecie. 

 

Już w styczniu będzie nabór do kolejnej edycji tego programu i będę zachęcać do udziału oraz odpowiadać na pytania przyszłych uczestników.