Wycieczka - technik lotniskowych służb operacyjnych

W czwartek, 25 listopada  br. uczniowie z „klasy maturalnej”4 TNL  klasy o profilu Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych pod opieką „naszych” nauczycieli od przedmiotów zawodowych, poznali tajniki pracy Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz specyfikę służby w Straży Granicznej. Dla tych uczniów lotnictwo to pasja.

 

Dzięki wycieczce poznali procedury jakie przechodzą pasażerowie podczas podróży, zapoznali się z „dobrymi praktykami”, mającymi na celu właściwe przygotowanie się do podróży samolotem, a także zdobyli wiedzę z zasad ochrony i profilaktyki w związku z epidemią koronawirusa.

Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pełnienia służby w Straży Granicznej, jej głównych wyzwaniach. Funkcjonariusze opowiedzieli o swojej pracy, jak również zaprezentowali sprzęt do prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych, którego używają podczas codziennej służby. Dodatkowo, w  trakcie spotkania omówione zostały zasady zachowania się w przypadku zauważenia tzw. „bagażu bez opieki na lotnisku”.

 

Przyszli technicy lotniskowych służb operacyjnych podczas wycieczki poznali infrastrukturę Portu Lotniczego Bydgoszcz, a także zadania realizowane przez pracowników lotniska.